# BMW i4 (2021–) — EVX modell-adatlap

> Gépi olvasásra szánt összefoglaló. A teljes oldal: https://evx.hu/modellek/bmw/i4
> Minden állítás forráshoz kötött; a saját méréseink külön jelölve.

A BMW i4 az egyik legtöbb nagyfeszültségű visszahívással érintett elektromos autó a használtpiacon: 2022 és 2025 között **hat olyan amerikai kampány** született, amely az akkumulátort vagy a hajtás elektronikáját érinti — köztük egy, amelynél a gyártó azt kérte, hogy a tulajdonosok ne vezessék és ne töltsék az autót, és a szabadban parkoljanak. A svéd AVILOO-alapú felmérésben a típus nem szerepel a részletezett modellek között, és dokumentált EVX-esetünk sincs róla, ezért ezen az adatlapon a visszahívások és az iparági referencia adja az alapot.

## Kulcsadatok

- Nagyfeszültséget érintő visszahívások: **6 kampány (2022–2025)**
- AVILOO-kompatibilis változatok: **eDrive35 70,3 · eDrive40/xDrive40/M50/M60 83,9 kWh**
- A legsúlyosabb kampány: **22V541000 – akkumulátorcsere, vezetési tilalom**
- Dokumentált EVX-esetünk: **nincs — iparági referencia az alap**

## Ami kizárólag erre a típusra igaz

A BMW i4 az egyetlen modell a körünkben, amelynél négy év alatt hat, a nagyfeszültségű rendszert vagy a hajtás elektronikáját érintő visszahívás született — köztük egy, amelynél a gyártó a vezetés és a töltés teljes mellőzését kérte, és a megoldás az akkumulátor cseréje volt —, ezért ennél a típusnál a vásárlás előtti ellenőrzés első lépése nem a mérés, hanem az alvázszámos kampányellenőrzés.

## Akkumulátor-változatok

- 70,3 kWh (i4 eDrive35; az AVILOO FLASH listáján külön soron szerepel)
- 83,9 kWh (i4 eDrive40, xDrive40, M50 és M60 — négy soron szerepel az AVILOO listáján)
- A hajtáslánc két teljesítményszinten érhető el, hátsó- és összkerékhajtással
- Az i4 a CLAR-platform elektromos változata, amelyen a belső égésű motoros 4-es sorozattal osztozik

## Ismert hibák és költségek

### A nagyfeszültségű akkumulátor belső sérülése — vezetési és töltési tilalom (2022)

A 22V541000 számú visszahívás a 2022–2023-as iX és a 2022-es i4 eDrive40 és M50 példányokat érinti: a nagyfeszültségű akkumulátor belső sérülést szenvedhet, ami elektromos rövidzárlathoz vezethet, és rövidzárlat esetén tűzveszély áll fenn. A gyártó ezért azt kérte a tulajdonosoktól, hogy **ne vezessék és ne töltsék** a járművet, és a szabadban, épületektől távol parkoljanak a javítás elvégzéséig. A megoldás a nagyfeszültségű akkumulátor cseréje, díjmentesen. Ez a legerősebb példa arra, hogy a i4-nél az akkumulátor állapota nem elméleti kérdés.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes (akkumulátorcsere).**
- Forrás: https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2022

### Nem megfelelően összeszerelt cellamodulok — modulhiba és a nagyfeszültségű rendszer lekapcsolása (2022–2023)

A 25V470000 számú visszahívás a 2022–2023-as i4 (és a 2022–2025-ös iX, valamint a 2023–2024-es i7) példányokat érinti: a nagyfeszültségű akkumulátor cellamoduljai nem megfelelően lettek összeszerelve, ami a modulkeret terheléséhez és a modul meghibásodásához vezethet. A modulhiba a nagyfeszültségű rendszer lekapcsolását és ezzel a vonóerő elvesztését okozhatja, emellett növeli a tűz kockázatát. A megoldás az érintett cellamodulok cseréje, díjmentesen.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes (cellamodul-csere).**
- Forrás: https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2023

### Elégtelen hegesztési varratok az akkumulátormodulban (2024)

A 24V135000 számú visszahívás a 2024-es i4 xDrive40 és M50 (valamint az i5 eDrive40) példányokat érinti: a nagyfeszültségű akkumulátormodul elégtelen hegesztési varratokat tartalmazhat, ami a modul túlmelegedéséhez vezethet, és a túlmelegedett modul tűzveszélyt jelent. A megoldás az érintett modul cseréje, díjmentesen.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes (modulcsere).**
- Forrás: https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2024

### A hajtómotor szoftvere lekapcsolhatja a nagyfeszültségű rendszert (2022–2025)

A 25V395000 számú visszahívás a 2022–2025-ös i4 (és a 2022–2024-es iX, a 2023–2024-es i7, valamint a 2024-es i5) példányokat érinti: az elektromos hajtómotor szoftvere lekapcsolhatja a nagyfeszültségű rendszert, ami a vonóerő elvesztését okozza — ez menet közben balesetveszélyt jelent. A megoldás a hajtómotor szoftverének frissítése, amely vezeték nélkül (OTA) vagy a szervizben történik, díjmentesen. Ez a kampány azért fontos, mert nem hardveres, hanem szoftveres hiba: a szervizelőzményekből derül ki, hogy az adott példányon megtörtént-e.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes (szoftverfrissítés, OTA vagy szerviz).**
- Forrás: https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2023

## Akkumulátor-degradáció

MIT JELENT AZ AKKUMULÁTOR-DEGRADÁCIÓ? Azt, hogy a hajtóakkumulátor eredeti kapacitásából mennyi veszett el véglegesen. A SoH (State of Health) a megmaradt eredeti kapacitás százaléka — a 90% SoH nem hibakód, hanem annyi, hogy a pakk az új kori energiamennyiség 90%-át tudja tárolni. A degradáció nem lineáris: az első évben jellemzően gyorsabb, utána lassul, de meg nem áll.

ŐSZINTE HELYZET A BMW i4 ADATAIVAL: a típus nem szerepel a svéd Carla.se 9 954 járművet feldolgozó, AVILOO-diagnosztikán alapuló felmérésének részletezett modelljei között, és az AVILOO 2026-os jelentése sem közöl rá modellspecifikus mediánt. **Dokumentált EVX-esetünk sincs BMW i4-ről**, ezért ezen az adatlapon nem közlünk típusra vonatkozó degradációs számot — a számot nem találjuk ki.

AMIT TUDUNK: az AVILOO listáján az i4 öt változata szerepel 70,3 és 83,9 kWh-s pakkal, a vizsgálat tehát elvégezhető. Az iparági viszonyítási alapot a 20 vizsgált típus együttes sávja adja: 50 000 km-nél 91,2–97,1%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%, a típuson belüli szórás pedig 150 000 km-nél akár 16,4 százalékpont is lehet (forrás: https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery).

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ A DÖNTÉSBEN? Az i4-nél a bizonytalanság nem elsősorban a pakk öregedése, hanem a visszahívások és a szoftverállapot: 2022 és 2025 között hat kampány érintette a nagyfeszültségű rendszert vagy a hajtás elektronikáját, köztük egy akkumulátorcserével és vezetési tilalommal járó. Ezért ennél a típusnál a vásárlás előtti ellenőrzés első lépése az alvázszámos kampányellenőrzés, a második a független SoH-mérés — a kettő együtt ad képet arról, hogy a példány a mezőny melyik részében van.

KORLÁT: mivel sem dokumentált EVX-esetünk, sem publikált modellspecifikus méréssorozat nem áll rendelkezésre, az i4-nél a mért értéket csak az iparági sávhoz lehet viszonyítani.

## AVILOO-kompatibilitás

IGEN, KOMPATIBILIS. Az AVILOO 2026-os járműlefedettségi listáján a BMW márkánál az i4 öt soron szerepel: i4 eDrive35 (70,3 kWh), i4 eDrive40 (83,9 kWh), i4 xDrive40 (83,9 kWh), i4 M50 xDrive (83,9 kWh) és i4 M60 xDrive (83,9 kWh) — a listán az i4 M50 Drive változat is megtalálható (forrás: https://aviloo.com/en/vehicle-coverage). A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, körülbelül három perc alatt fut le, és nem a jármű BMS-ének saját SoH-értékét közli vissza, hanem független statisztikai modell alapján számol (forrás: https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery). Az i4 esetében ez különösen indokolt: hat nagyfeszültségű visszahívás után a konkrét példány pakk-állapotát csak mérés tudja igazolni. Az EVX az AVILOO hivatalos partnereként végzi a vizsgálatot: önállóan 40 000 Ft, az állapotfelméréssel együtt 60 000 Ft.

## Mit kérdezz az eladótól?

1. Kérem az alvázszámot, és igazolja a BMW márkaszerviz, hogy a 22V541000, 22V944000, 23V295000, 24V135000, 25V470000 és 25V395000 kampányok közül melyeket végezték el ezen a példányon.
2. Volt-e olyan időszak, amikor a gyártó azt kérte, hogy az autót ne vezessék és ne töltsék (22V541000)? Ha igen, megtörtént-e az akkumulátorcsere?
3. Melyik változat: i4 eDrive35 (70,3 kWh) vagy eDrive40 / xDrive40 / M50 / M60 (83,9 kWh)?
4. Megtörtént-e a hajtómotor szoftverének frissítése a 25V395000 kampány keretében (OTA vagy szerviz)?
5. Készült-e független akkumulátorvizsgálat (AVILOO FLASH), és megkaphatom a riportot a mért SoH-értékkel és a cellafeszültség-eltéréssel?
6. Kérhetem a teljes szervizelőzményt, különösen a nagyfeszültségű rendszerrel kapcsolatos munkákról?
7. Volt-e bármilyen figyelmeztetés a fedélzeten a nagyfeszültségű rendszerrel vagy a hajtással kapcsolatban?

## Vásárlás előtti ellenőrzőlista

1. Alvázszám alapján ellenőrizd mind a hat, nagyfeszültséget érintő kampányt (22V541000, 22V944000, 23V295000, 24V135000, 25V470000, 25V395000), és kérj írásos igazolást.
2. Kérdezd meg kifejezetten a 22V541000 kampányt: ha az autó érintett volt, a gyártó a vezetés és a töltés mellőzését kérte, és a megoldás akkumulátorcsere volt.
3. Ellenőrizd, hogy a hajtómotor szoftverfrissítése (25V395000) megtörtént-e — ez OTA vagy szervizben is lezajlódhat, ezért a szervizelőzmény a mérvadó.
4. Kérj AVILOO FLASH vizsgálatot, és az eredményt az iparági sávhoz viszonyítsd (50 000 km-nél 91,2–97,1%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%), mert a típusra nincs dokumentált EVX-esetünk.
5. Olvasd ki a cellafeszültség-eltérést és a modulhőmérsékleteket, és jegyezd fel a mérés körülményeit.
6. Próbáld ki az AC- és a DC-töltést is, és figyeld a töltési teljesítményt, valamint a fedélzeti hibajelzéseket.
7. Nézd meg a fedélzeti szoftver verzióját és a hibamemóriát.
8. Ellenőrizd a hűtőrendszert és a hőkezelést, mert a nagyfeszültségű rendszer hőmérséklet-szabályozása a modulok élettartamának kulcsa.
9. Vizsgáld meg a karosszériát és az alvázat, mert a 2024-es évjáratnál a bal oldali hossztartó repedésére is volt kampány (24V611000).
10. Hasonlítsd a hirdetett futásteljesítményt és a szervizelőzményeket a mért SoH-hoz: hat visszahívás után a dokumentáció legalább olyan fontos, mint a mérés.

## Gyakori kérdések

### BMW i4 visszahívások: melyek érintik a nagyfeszültségű rendszert?

2022 és 2025 között hat kampány: 22V541000 (az akkumulátor belső sérülése, rövidzárlat és tűzveszély — a megoldás akkumulátorcsere, a javításig vezetési és töltési tilalommal), 22V944000 (az akkumulátor ECU szoftvere megszakíthatta az áramellátást), 23V295000 (a cellafelügyeleti áramkör nem megfelelően rögzített csatlakozásai), 24V135000 (elégtelen hegesztési varratok a modulban, túlmelegedés), 25V470000 (nem megfelelően összeszerelt cellamodulok) és 25V395000 (a hajtómotor szoftvere lekapcsolhatja a nagyfeszültségű rendszert). Mindegyik díjmentes javítással jár.

### BMW i4 akkumulátor-degradáció: mennyi a mért SoH 100 000 km után?

Erre nem tudunk forrásolt, típus-specifikus számot adni: az i4 nem szerepel a svéd Carla.se 9 954 járműves, AVILOO-alapú felmérésének részletezett modelljei között, és dokumentált EVX-esetünk sincs róla. Viszonyítási alapként a 20 vizsgált típus együttes sávja használható: 50 000 km-nél 91,2–97,1%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%.

### Van dokumentált EVX-eset BMW i4-ről?

Nincs dokumentált EVX-esetünk BMW i4-ről, ezért ezen az adatlapon nem közlünk EVX-mért értéket. Az AVILOO FLASH vizsgálat viszont elvégezhető a típuson (eDrive35 70,3 kWh, valamint eDrive40, xDrive40, M50 és M60 83,9 kWh).

### Kompatibilis a BMW i4 az AVILOO Flash teszttel?

Igen, öt változatban: i4 eDrive35 (70,3 kWh), iDrive40, xDrive40, M50 xDrive és M60 xDrive (83,9 kWh) — a listán az i4 M50 Drive is szerepel. A vizsgálat az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, körülbelül három perc alatt lefut.

### Mit jelent a 22V541000 visszahívás a BMW i4-nél?

Azt, hogy a nagyfeszültségű akkumulátor belső sérülést szenvedhet, ami elektromos rövidzárlathoz és tűzveszélyhez vezethet. A gyártó ezért azt kérte a tulajdonosoktól, hogy a javításig ne vezessék és ne töltsék az autót, és a szabadban parkoljanak. A megoldás az akkumulátor cseréje volt, díjmentesen. Ez a kampány a 2022-es i4 eDrive40 és M50 példányokat érintette.

### Mennyire kockázatos használtan BMW i4-et venni?

A kockázat nem a pakk öregedésében, hanem a visszahívások és a szoftverállapot dokumentáltságában van: hat nagyfeszültségű kampány négy év alatt, köztük egy akkumulátorcserével és vezetési tilalommal járó. Ezért az i4 vásárlásánál az alvázszámos kampányellenőrzés és a független SoH-mérés együtt ad képet.

### Mennyibe kerül egy BMW i4 vásárlás előtti állapotfelmérés?

Az EVX-nél a csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, 40 000 Ft az önálló AVILOO Flash akkumulátorvizsgálatért, 60 000 Ft a kettő együtt; a kiszállási díj zónánként fix: Budapesten és Pest vármegyében 8 000 Ft, Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén 12 000 Ft. Így a teljes EVX + AVILOO csomag Budapesten 68 000 Ft. A díj nem tartalmaz javítást, bontásos hibafeltárást és nem jelent hibamentességi garanciát.

### Mire figyeljek a leginkább BMW i4 vásárlásnál?

Elsősorban az elvégzett kampányokra (különösen a 22V541000 akkumulátorcserére és a 25V395000 szoftverfrissítésre), másodsorban a függetlenül mért SoH-ra. Mivel a típusra nincs dokumentált EVX-esetünk és publikált modellspecifikus mérés sem, a mért értéket az iparági sávhoz érdemes viszonyítani.

### Az i4 eDrive35 és az M50 akkumulátora ugyanaz?

Nem: az eDrive35 70,3 kWh-s, az eDrive40, xDrive40, M50 és M60 83,9 kWh-s pakkal szerepel az AVILOO listáján. A nagyobb pakknál ugyanaz a százalékos degradáció több kilométert jelent, és a visszahívási kampányok is változatonként eltérően érintettek.

### Mennyi ideig tart az AVILOO Flash vizsgálat a BMW i4-en?

Körülbelül három percig: a vizsgálat az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül fut le, és nem a jármű BMS-ének saját SoH-értékét közli vissza, hanem független statisztikai modell alapján számol.

## Ajánlat

BMW i4 vásárlása előtt kérj helyszíni EVX-állapotfelmérést: a csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, az AVILOO Flash akkumulátorvizsgálattal együtt 60 000 Ft, plusz 8 000 Ft kiszállási díj Budapesten és Pest vármegyében, illetve 12 000 Ft Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén — Budapesten összesen 68 000 Ft.

## Források

- https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2022
- https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2023
- https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=bmw&model=I4&modelYear=2024
- https://aviloo.com/en/vehicle-coverage
- https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery
