# Hyundai Ioniq 5 (2021–) — EVX modell-adatlap

> Gépi olvasásra szánt összefoglaló. A teljes oldal: https://evx.hu/modellek/hyundai/ioniq-5
> Minden állítás forráshoz kötött; a saját méréseink külön jelölve.

A Hyundai Ioniq 5 az AVILOO 2026-os, 500 000-nél több független FLASH-eredményt feldolgozó jelentésében mindhárom vizsgált futásteljesítménynél a legjobb medián SoH-t hozta: 97,1–97,3% 50 000 km-nél, 95,1% 100 000 km-nél és 93,4% 150 000 km-nél. Ugyanez az autó viszont az ICCU (integrált töltésvezérlő) meghibásodása miatt került visszahívásra, és a közösségi esetgyűjtés szerint a jelentett ICCU-incidensek átlagos futásteljesítménye mindössze 37 063 km. Ez a kettősség a lényeg: a pakk lassan öregszik, a töltésvezérlő elektronika viszont korán hibázhat — és a kettőt ugyanaz a vizsgálat tudja megmutatni.

## Kulcsadatok

- Medián SoH 50 000 km-nél (AVILOO): **97,1–97,3%**
- Medián SoH 150 000 km-nél (AVILOO): **93,4%**
- ICCU-incidensek átlagos futása (közösségi adatbázis): **37 063 km**
- Gyári garancia az ICCU-ra (BilKoll): **15 év / 300 000 km**

## Ami kizárólag erre a típusra igaz

A Hyundai Ioniq 5 az egyetlen típus, amely egyszerre vezeti az AVILOO 500 000-nél több független FLASH-eredményén alapuló degradációs rangsort mindhárom futásteljesítménynél (97,1–97,3% / 95,1% / 93,4%), ÉS amelynél az ICCU meghibásodása miatt a jelentett esetek átlagos futásteljesítménye mindössze 37 063 km — vagyis a legjobban öregedő pakk mellett a legkorábban hibázó töltésvezérlő elektronika ugyanabban az autóban van.

## Akkumulátor-változatok

- 58 kWh (RWD és AWD; 58,2 kWh néven is listázva az AVILOO kompatibilitási listáján)
- 72,6 kWh (RWD és AWD, a 2021–2023-as időszak meghatározó változata)
- 77,4 kWh (RWD és AWD; a 2024-es frissítéstől széles körben)
- 84 kWh (2WD és 4WD, valamint az Ioniq 5 N AWD — mind szerepel az AVILOO FLASH listáján)

## Ismert hibák és költségek

### ICCU-meghibásodás: 12 V-os töltésleállás és menetképtelenség (2021–2024)

Az ICCU végzi az AC-töltést és a 12 V-os rendszer töltését a DC-DC átalakítón keresztül. A BilKoll svéd modelladatlapja szerint egy belső tranzisztor (MOSFET) kiütheti az egység biztosítékát, amitől a 12 V-os akkumulátor töltése vezetés közben leáll — a jármű csökkentett teljesítményű („teknős”) üzemmódba kerül, majd a 12 V-os akkumulátor kimerülésével akár teljesen le is állhat. A Hyundai szoftverfrissítést adott ki, és a BilKoll adatlapja szerint a 2021–2024-es példányokra az ICCU-ra és a biztosítékra 15 év / 300 000 km garanciát hirdetett. Ez a tény a használt vásárlásnál kulcsfontosságú: a legtöbb érintett példány fedezete még él.

- Javítási költség: **Garancián vagy visszahíváson belül díjmentes; azon kívül a BilKoll 20 000–40 000 SEK-et (a 2026 őszi 32,7 Ft/SEK árfolyamon kb. 650 000–1 300 000 Ft) ad meg az ICCU-cserére.**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/ioniq-5/

### 12 V-os akkumulátor merülése és a jármű nem ébreszthető (2021–2024)

A BilKoll szerint az Ioniq 5-nél több korai 12 V-os (AGM) akkumulátorhiba-panasz érkezik, mint sok versenytársnál, és a jelenség gyakoribb azoknál az autóknál, amelyeknél ICCU-val kapcsolatos probléma is felmerült. A tünet: néhány napos állás után az autó nem ébreszthető, a zár és az elektronika nem reagál. Ez az a hiba, amelyet a helyszíni állapotfelmérés méréssel tud igazolni: a nyugalmi áramfelvétel és a 12 V-os rendszer töltési viselkedése együtt mutatja meg, hogy a példány érintett-e.

- Javítási költség: **Önálló összeg a forrásban nem szerepel; a 12 V-os akkumulátor cseréje önmagában nem megoldás, ha a háttérben ICCU-probléma áll.**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/ioniq-5/

### Töltőajtó beragadása (2021–2024)

A BilKoll svéd modelladatlapja külön tételként jegyzi, hogy a töltőajtó nyomásra nem nyílik ki — a motor hangja hallható, de a fedél nem mozdul —, illetve hidegben beragad. Ez első pillantásra apróság, a gyakorlatban viszont a töltés teljes akadálya lehet, és a vásárlás előtti ellenőrzésnél kézzel, hideg autón is ki kell próbálni.

- Javítási költség: **Önálló összeg a forrásban nem szerepel; a javítás a zár- és fedélmechanika cseréje.**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/ioniq-5/

### Nagyfeszültségű akkumulátor: elcsúszott elektródák és lazán rögzített busbar (2023–2026)

A Hyundai amerikai visszahívási nyilvántartásában több, a nagyfeszültségű rendszert érintő kampány szerepel. A 26V432000 számú (2023–2024-es Ioniq 5) elcsúszott elektródák miatti tűzveszélyre vonatkozik, és a javításig a szabadban parkolást, valamint 80%-os töltési korlátot ír elő. A 25V482000 (2025) és a 26V068000 (2025–2026) számú kampányok lazán meghúzott busbar-rögzítésekről szólnak, amelyek rövidzárlatot és tüzet okozhatnak. Mindegyik alvázszám alapján ellenőrizhető, és a javítás díjmentes.

- Javítási költség: **A visszahívások keretében díjmentes.**
- Forrás: https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=hyundai&model=IONIQ%205&modelYear=2023

## Akkumulátor-degradáció

MIT JELENT AZ AKKUMULÁTOR-DEGRADÁCIÓ? Azt, hogy a hajtóakkumulátor eredeti kapacitásából mennyi veszett el véglegesen. A SoH (State of Health) a megmaradt eredeti kapacitás százaléka: a 93,4% SoH nem hibakód, hanem annyi, hogy a pakk az új kori energiamennyiség 93,4%-át tudja tárolni. A degradáció nem lineáris: az első évben jellemzően gyorsabb, utána lassul, de meg nem áll.

SZÁMOK FUTÁSTELJESÍTMÉNY SZERINT — Hyundai Ioniq 5 (AVILOO 2026-os jelentése, 500 000-nél több FLASH-eredmény, 20 népszerű típus, 2022–2026, globális adatbázis): 50 000 km-nél 97,1–97,3%, 100 000 km-nél 95,1%, 150 000 km-nél 93,4% medián SoH. Ez mindhárom mérföldkőnél a legjobb érték a vizsgált 20 modell közül. Ugyanebben a jelentésben a valós hatótáv mediánja 335 km-ről 321 km-re csökken 50 000 és 150 000 km között, a példányok közötti szórás pedig 150 000 km-nél 37 km-t tesz ki. Fontos megjegyzés a forrás pontosságához: a jelentés összefoglalója 50 000 km-nél 97,1%-ot, a részletes modellfejezet 97,3%-ot közöl — ezért adjuk meg sávként.

Az EVX-nek nincs dokumentált Ioniq 5 esete. Ezért a fenti értékek iparági referenciaadatok — és éppen ezért érdemes a konkrét példányt megmérni: a fenti mediánok egy átlagot írnak le, a szórás viszont 150 000 km-nél 37 km hatótávot jelent a legjobb és a leggyengébb példány között.

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ KM-BEN ÉS PÉNZBEN? A 93,4%-os érték 150 000 km-nél a 77,4 kWh-s pakkon nagyjából 5 kWh veszteséget jelent; a 335 km-es valós hatótávból kiindulva ez körülbelül 14 km, vagyis a romlás a gyakorlatban alig észrevehető. A valódi kockázat nem a pakk öregedése, hanem az, hogy a példány a 37 km-es szórás melyik végén van — mert az már egy plusz töltési megállást jelenthet hosszú úton. A valódi tétel a szórás: a 37 km-es különbség 150 000 km-nél egy plusz töltési megállást jelenthet hosszú úton, és ez a különbség a vételárban is megjelenik.

FONTOS KORLÁT: a jelentés a különböző akkumulátorméreteket egy modellnév alatt kezeli, ezért a szórás egy része a pakkméretből adódik, nem az öregedésből.

## AVILOO-kompatibilitás

IGEN, KOMPATIBILIS. Az AVILOO 2026-os járműlefedettségi listáján a Hyundai márkánál az Ioniq 5 tizennégy soron szerepel: Ioniq 5 RWD 58,2 / 72,6 / 77,4 kWh, Ioniq 5 AWD 58,2 / 72,6 / 77,4 kWh, Ioniq 5 2WD 63 és 84 kWh, Ioniq 5 4WD 84 kWh, valamint az Ioniq 5 N AWD 84 kWh (forrás: https://aviloo.com/en/vehicle-coverage). A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, körülbelül három perc alatt fut le, és nem a jármű BMS-ének saját SoH-értékét közli vissza, hanem független statisztikai modell alapján számol — figyelembe véve a futásteljesítményt, az életkort, a töltési ciklusszámot, a cellafeszültség-szórást és az energiaszámlálókat (forrás: https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery). Az EVX az AVILOO hivatalos partnereként végzi a vizsgálatot: önállóan 40 000 Ft, az állapotfelméréssel együtt 60 000 Ft.

## Mit kérdezz az eladótól?

1. Kérem az alvázszámot, és igazolja a Hyundai márkaszerviz, hogy az ICCU-ra vonatkozó visszahívás (24V204000, illetve a javított 24V868000) el van végezve, és a 12 V-os rendszer is rendben van.
2. Melyik akkumulátorváltozat: 58 kWh, 72,6 kWh, 77,4 kWh vagy 84 kWh? Ez az AVILOO-kompatibilitás és a degradációs várakozás szempontjából is lényeges.
3. Volt-e olyan eset, hogy az autó néhány napos állás után nem indult el, vagy a 12 V-os akkumulátort cserélni kellett? Az Ioniq 5-nél ez gyakrabban fordul elő, mint a versenytársaknál.
4. Kérdezzem meg a nagyfeszültségű rendszerre vonatkozó kampányokat is: a 26V432000 (cellahiba), a 25V482000 és a 26V068000 (busbar) el van végezve?
5. Nyílik-e a töltőajtó minden esetben, hidegben is? Ez a típus visszatérő panasza, és a töltés teljes akadályát jelentheti.
6. Készült-e független akkumulátorvizsgálat (AVILOO FLASH), és megkaphatom a riportot a mért SoH-értékkel és a cellafeszültség-eltéréssel?
7. Kérhetem a gyári garancia jelenlegi állapotát írásban? A Hyundai a BilKoll adatlapja szerint a 2021–2024-es példányok ICCU-jára és biztosítékára 15 év / 300 000 km garanciát ad.

## Vásárlás előtti ellenőrzőlista

1. Alvázszám alapján ellenőrizd a Hyundai visszahívási nyilvántartásában az ICCU-kampányt (24V204000, illetve a javított 24V868000), és kérd írásban az elvégzés igazolását.
2. Kérdezd le a nagyfeszültségű rendszert érintő kampányokat is: 26V432000 (elcsúszott elektródák), 25V482000 és 26V068000 (busbar-rögzítés) — ezek tűzveszély miatt születtek.
3. Kérd írásban a gyári garancia állapotát: a 2021–2024-es példányoknál az ICCU-ra és a biztosítékra a BilKoll szerint 15 év / 300 000 km fedezet él, ami a legnagyobb elektronikai kockázatot lefedi.
4. Mérd meg a 12 V-os rendszer töltési viselkedését és a nyugalmi áramfelvételt — az Ioniq 5-nél ez gyakoribb panasz, mint a versenytársaknál, és összefügghet az ICCU állapotával.
5. Próbáld ki az AC- és a DC-töltést is: az ICCU-hiba jellemzően nem egyszerre jelentkezik mindkét irányban, és a hibakódok ezt megmutatják.
6. Nyisd ki és csukd be a töltőajtót hideg autón is — a fedél beragadása visszatérő, dokumentált hiba ennél a típusnál.
7. Kérj AVILOO FLASH vizsgálatot, és hasonlítsd a mért SoH-t az AVILOO mediánjaihoz (97,1–97,3% 50 000 km-nél, 95,1% 100 000 km-nél, 93,4% 150 000 km-nél).
8. Olvasd ki a cellafeszültség-eltérést és a modulhőmérsékleteket: a szórás a pakk állapotáról árulkodik, és az AVILOO jelentése szerint a példányok között 37 km hatótáv-különbség is lehet 150 000 km-nél.
9. Ellenőrizd a hátsó futómű rögzítéseit és a felfüggesztés állapotát, mivel a 2025-ös évjáratnál erre külön kampány volt (25V605000, illetve 26V314000).
10. Számold össze a hirdetett futásteljesítményt, a töltési ciklusokat és a gyorstöltések arányát, majd vesd össze a mért SoH-val — a közösségi ICCU-adatbázisban a jelentett incidensek átlagos futása 37 063 km volt, tehát az alacsony kilométer nem jelent automatikus védettséget.

## Gyakori kérdések

### Hyundai Ioniq 5 ICCU hiba: mit jelent és mennyire gyakori?

Az ICCU végzi az AC-töltést és a 12 V-os rendszer töltését a DC-DC átalakítón keresztül. A BilKoll svéd modelladatlapja szerint egy belső MOSFET kiütheti az egység biztosítékát, amitől a 12 V-os akkumulátor töltése vezetés közben leáll — a jármű „teknős” üzemmódba kerülhet, majd le is állhat. A független közösségi ICCU-esetgyűjtés 2026 közepi állapota szerint 566 jelentett eset van, ezek átlagos futásteljesítménye 37 063 km, és a jelentések 27%-a olyan autóról szólt, amelyen a 41D033 visszahívási akciót már elvégezték.

### Mennyi a Hyundai Ioniq 5 akkumulátor-degradációja 50 000 és 150 000 km után?

Az AVILOO 2026-os, 500 000-nél több FLASH-eredményt feldolgozó jelentésében az Ioniq 5 medián SoH-ja 97,1–97,3% 50 000 km-nél, 95,1% 100 000 km-nél és 93,4% 150 000 km-nél — ez mindhárom mérföldkőnél a legjobb a vizsgált 20 modell közül. A valós hatótáv mediánja ugyanott 335 km-ről 321 km-re csökken.

### Van dokumentált EVX-eset Hyundai Ioniq 5-ről?

Nincs. Az Ioniq 5-höz nem rendelkezünk AVILOO-riportal dokumentált EVX-esettel, ezért az itt szereplő értékek iparági referenciaadatok. Az EVX dokumentált esetei között Ioniq Electric és Kona Electric szerepel, Ioniq 5 nem.

### Kompatibilis a Hyundai Ioniq 5 az AVILOO Flash teszttel?

Igen, tizennégy listázott változatban: RWD és AWD 58,2 / 72,6 / 77,4 kWh, 2WD 63 és 84 kWh, 4WD 84 kWh, valamint az Ioniq 5 N AWD 84 kWh. A vizsgálat az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, körülbelül három perc alatt lefut.

### Mennyibe kerül a Hyundai Ioniq 5 ICCU cseréje?

Garancián vagy visszahíváson belül díjmentes; azon kívül a BilKoll svéd modelladatlapja 20 000–40 000 SEK-et ad meg, ami a 2026 őszi 32,7 Ft/SEK árfolyamon körülbelül 650 000–1 300 000 Ft. A Hyundai a BilKoll szerint a 2021–2024-es példányokra 15 év / 300 000 km garanciát hirdetett az ICCU-ra és a biztosítékra, ezért érdemes írásban ellenőrizni a fedezetet.

### Hyundai Ioniq 5 visszahívás: mely kampányok érintik a típust?

Az amerikai NHTSA nyilvántartásában a 2022–2026-os Ioniq 5-höz több mint egy tucat visszahívás tartozik. A legfontosabbak: 24V204000 és a javított 24V868000 (ICCU), 26V432000 (nagyfeszültségű cellahiba, 2023–2024), 25V482000 és 26V068000 (busbar), 24V065000 (hátsó hajtótengely), valamint a 2025-ös évjáratnál a 25V605000 és 26V314000 (hátsó futómű-rögzítések). Mindegyik alvázszám alapján ellenőrizhető.

### Ioniq 5 12V akkumulátor: miért merül le, és mit lehet tenni?

A BilKoll szerint az Ioniq 5-nél több korai 12 V-os (AGM) akkumulátorhiba-panasz érkezik, mint sok versenytársnál, és a jelenség gyakrabban fordul elő olyan autóknál, amelyeknél ICCU-probléma is felmerült. A tünet néhány napos állás után a teljes ébredésképtelenség. A 12 V-os akkumulátor cseréje önmagában nem megoldás, ha a háttérben ICCU- vagy nyugalmi áramfelvételi probléma áll.

### Mennyibe kerül egy Hyundai Ioniq 5 vásárlás előtti állapotfelmérés?

Az EVX-nél a csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, 40 000 Ft az önálló AVILOO Flash akkumulátorvizsgálatért, 60 000 Ft a kettő együtt; a kiszállási díj zónánként fix: Budapesten és Pest vármegyében 8 000 Ft, Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén 12 000 Ft. Így a teljes EVX + AVILOO csomag Budapesten 68 000 Ft. A díj nem tartalmaz javítást, bontásos hibafeltárást és nem jelent hibamentességi garanciát.

### Mekkora a típuson belüli szórás az Ioniq 5-nél?

Az AVILOO jelentése szerint a valós hatótáv szórása 150 000 km-nél 37 km a legjobb és a leggyengébb példány között, a típuson belüli SoH-szórás pedig 50 000 km-nél 7,4–10,0 százalékpont, 150 000 km-nél akár 16,4 százalékpont is lehet. Ez azt jelenti, hogy a kiváló modellátlag ellenére a konkrét példány lehet a mezőny gyengébbik fele — ezt csak mérés döntheti el.

### Mit érdemes tudni az Ioniq 5 nagyfeszültségű akkumulátoráról vásárlás előtt?

A 2023–2024-es évjáratnál a 26V432000 számú visszahívás elcsúszott elektródák miatti tűzveszélyre vonatkozik, és a javításig a szabadban parkolást, valamint 80%-os töltési korlátot ír elő; a 2025–2026-os példányoknál pedig a busbar-rögzítés lazasága miatt van kampány (25V482000, 26V068000). Ezért a használt vásárlásnál nem a futásteljesítmény, hanem az alvázszám és az elvégzett kampányok a mérvadók.

## Ajánlat

Hyundai Ioniq 5 vásárlása előtt kérj helyszíni EVX-állapotfelmérést: a csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, az AVILOO Flash akkumulátorvizsgálattal együtt 60 000 Ft, plusz 8 000 Ft kiszállási díj Budapesten és Pest vármegyében, illetve 12 000 Ft Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén — Budapesten összesen 68 000 Ft.

## Források

- https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery
- https://aviloo.com/en/vehicle-coverage
- https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/ioniq-5/
- https://iccu-tracker-open-data.github.io/iccu-tracker-open-data/
- https://api.nhtsa.gov/recalls/recallsByVehicle?make=hyundai&model=IONIQ%205&modelYear=2023
