# Hyundai Ioniq 6 (2022–) — EVX modell-adatlap

> Gépi olvasásra szánt összefoglaló. A teljes oldal: https://evx.hu/modellek/hyundai/ioniq-6
> Minden állítás forráshoz kötött; a saját méréseink külön jelölve.

A Hyundai Ioniq 6 ugyanarra az E-GMP platformra épül, mint az Ioniq 5, de szedán karosszériával és jobb légellenállással. A használt vásárlásnál a legfontosabb tétel nem a csomag mérete, hanem az integrált töltésvezérlő egység (ICCU): ennek meghibásodása nem egyszerű töltési kellemetlenség, hanem a 12 V-os rendszer töltésének leállásán keresztül menet közbeni hajtásvesztéshez vezethet. A visszahívás 145 642 járműre terjed ki, és az Ioniq 6 legfiatalabb érintett példányai 2024 októberéig készültek.

## Kulcsadatok

- Csomagváltozatok: **53, 77,4 és 84 kWh**
- Platform: **E-GMP, 800 V-os architektúra**
- ICCU-visszahívás terjedelme: **145 642 jármű**
- Érintett gyártási ablak: **2022.12.14. – 2024.10.09.**
- Hyundai kampányszám: **272 (H)**
- Dokumentált EVX-esetünk: **nincs Ioniq 6-példányunk — ezt a lapon kimondjuk**

## Ami kizárólag erre a típusra igaz

A Hyundai Ioniq 6 az egyetlen olyan elektromos szedán a magyar használtpiacon, ahol egyetlen alkatrész — az ICCU — köti össze a töltési rendszert a hajtással, ezért annak meghibásodása nem töltési kellemetlenség, hanem menet közbeni hajtásvesztés; a visszahívás 145 642 járműre terjed ki, és a legfiatalabb érintett példányok 2024 októberéig készültek, tehát a fiatal használt autók is a kampány hatókörébe eshetnek.

## Akkumulátor-változatok

- Ioniq 6 RWD — 53 kWh (a belépő, kisebb csomagú változat)
- Ioniq 6 RWD — 77,4 kWh és 84 kWh (hosszú hatótávú hátsókerékhajtású változatok)
- Ioniq 6 AWD — 77,4 kWh és 84 kWh (összkerékhajtású változatok)
- Ioniq 6 N AWD — 84 kWh (a csúcsmodell)
- Az AVILOO járműlefedettségi listáján a Hyundai márkánál az Ioniq 6 hat soron szerepel a fenti változatokkal, tehát valamennyi mérhető független akkumulátorvizsgálattal.

## Ismert hibák és költségek

### ICCU-meghibásodás — a 12 V-os töltés leáll, és a jármű elveszítheti a hajtást (NHTSA 24V868000)

A Hyundai visszahívása szerint az integrált töltésvezérlő egység (ICCU) meghibásodhat, aminek következtében leáll a 12 V-os akkumulátor töltése — ennek következménye pedig a hajtás elvesztése lehet. A visszahívás a 2022–2024-es Ioniq 5, a 2023–2025-ös Ioniq 6, valamint a Genesis GV60, GV70 Electrified és G80 Electrified modelleket érinti, összesen 145 642 járművet; az érintett gyártási időszak 2022. december 14. és 2024. október 9. közötti. A szervizben az ICCU-t és a hozzá tartozó biztosítékot ellenőrzik és szükség szerint cserélik, valamint szoftverfrissítést végeznek — mindezt díjmentesen. A kampány a korábbi 24V-204 számú visszahívást bővíti és váltja fel, ezért a korábban javított példányokon is szükség lehet az új javításra. A tulajdonosok értesítése 2024. december 20-án kezdődött.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes (ICCU- és biztosítékcsere, szoftverfrissítés)**
- Forrás: https://auto-recalls.justia.com/hyundai/ioniq-6/2023/24v868000/

### A hiba következménylánca — miért nem elég a fedélzeti kijelzés

Az ICCU egyszerre felel a nagyfeszültségű csomag és a 12 V-os rendszer közötti energiakezelésért, ezért a meghibásodása nem csak töltési kellemetlenséget okoz: a 12 V-os rendszer töltésének leállása után a jármű vezérlőelektronikája nem kap elegendő energiát, és a hajtás megszűnhet. Ez a fajta hiba a fedélzeti kijelzésen gyakran nem jelenik meg előre, ezért a használt vásárlásnál a kampány elvégzettségének ellenőrzése és a 12 V-os rendszer terheléses vizsgálata együtt ad képet.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes; kampányon kívül az ICCU cseréje a legdrágább nem garanciális tétel**
- Forrás: https://iccu-tracker-open-data.github.io/iccu-tracker-open-data/

### Nincs dokumentált EVX-esetünk és nincs nyilvános Ioniq 6 típusmedián — ezt kimondjuk

Az EVX-nek nincs dokumentált Ioniq 6-példánya, és az AVILOO 20 típusra kiterjedő, 500 000+ FLASH-eredményt feldolgozó jelentésében az Ioniq 6 nem szerepel önálló típusként — a testvérmodell Ioniq 5 viszont igen, és abban a jelentésben a legjobb értékeket hozza. Ezért ezen a lapon Ioniq 6-specifikus mért mediánt nem közlünk, és a konkrét példány állapotát független mérésre bízzuk.

- Javítási költség: **Nem javítási tétel; a mérés a döntés megalapozására szolgál**
- Forrás: https://chargedevs.com/newswire/aviloos-independent-ev-battery-report-compares-battery-life-in-20-popular-ev-models/

## Akkumulátor-degradáció

MIT JELENT AZ AKKUMULÁTOR-DEGRADÁCIÓ? Azt, hogy a hajtóakkumulátor eredeti kapacitásából mennyi veszett el véglegesen és visszafordíthatatlanul. A SoH (State of Health) a megmaradt eredeti kapacitás százaléka: a 93% SoH nem hibakód, hanem annyi, hogy a csomag az új kori energiamennyiségének 93%-át tudja tárolni.

SZÁMOK — AMIT TUDUNK ÉS AMIT NEM: Az AVILOO 500 000+ FLASH-eredményt feldolgozó, 2026-os jelentése 20 népszerű típusra közöl futásteljesítmény szerinti mediánokat. Ebben a jelentésben a testvérmodell Hyundai Ioniq 5 hozza a legjobb értékeket: 150 000 km-nél 93,4% medián SoH-val az élen áll, míg a leggyengébb típus ugyanott 85,9–86,7% körül mozog — a különbség mintegy 11 százalékpont. Az Ioniq 6 önálló típusként nem szerepel a jelentésben, ezért Ioniq 6-specifikus mért mediánt nem közlünk; a testvérmodell adata viszonyítási alapként hasznos, de nem helyettesíti a konkrét példány mérését.

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ A GYAKORLATBAN? A 77,4 kWh-s csomagnál 1 százalékpont SoH körülbelül 0,77 kWh energiát jelent, ami óvatos, 16-17 kWh/100 km-es fogyasztással számolva nagyjából 4-5 km hatótáv. A 93% és a 88% SoH közötti különbség tehát körülbelül 20-25 km — ez számított érték, nem mért adat, és a valós hatótáv a hőmérséklettől, a sebességtől és a fűtés-hűtés használatától is függ. Az Ioniq 6 szedán karosszériája és alacsony légellenállása miatt ugyanaz a csomag hosszabb hatótávot ad, mint a magasabb Ioniq 5-ben, ezért itt a százalékos veszteség kevesebb kilométert jelent.

MIÉRT SZÁMÍT EZ MÁSKÉPP A 800 V-NÁL? A 800 V-os architektúra miatt az Ioniq 6 nagyobb DC-töltési teljesítményre képes, ami rövidebb töltési időt jelent — cserébe a magasabb töltési teljesítmény hőterhelése nagyobb, ezért a hűtés és a töltési szokások szerepe itt hangsúlyosabb. A gyakori DC-gyorstöltés hosszú távon a csomag öregedését gyorsíthatja, és a téli kültéri állás szintén számít.

A A DOKUMENTÁLT EVX-ESET HIÁNYA — ÉS MIÉRT MONDJUK KI: Az EVX-nek nincs dokumentált Ioniq 6-esete. Ez nem hiányosság, hanem tény, és a lapon azért szerepel, mert egy vásárlási döntésnél a „nincs adatunk" hasznosabb információ, mint egy más típusból átvett szám.

## AVILOO-kompatibilitás

IGEN, KOMPATIBILIS — az AVILOO járműlefedettségi listáján a Hyundai márkánál az Ioniq 6 hat soron szerepel: Ioniq 6 (53 kWh), Ioniq 6 RWD (77,4 és 84 kWh), Ioniq 6 AWD (77,4 és 84 kWh) és Ioniq 6 N AWD (84 kWh). A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül fut le, és nem a jármű saját SoH-kijelzését közli vissza: az AVILOO saját statisztikai modellel számol, amelyet több százezer hasonló használt járművön tanítottak. Az EVX hivatalos AVILOO-partner, a vizsgálat fix csomagdíja 40 000 Ft.

## Mit kérdezz az eladótól?

1. Az alvázszám alapján a Hyundai márkaszerviz igazolja-e, hogy a 24V868000 számú ICCU-visszahívást elvégezték, és hogy a korábbi 24V-204 kampány utáni új javítás is megtörtént?
2. Volt-e olyan eset, hogy az autó 12 V-os rendszere lemerült, vagy a műszerfalon töltéssel kapcsolatos figyelmeztetés jelent meg? Az ICCU hibája gyakran először a 12 V-os rendszeren keresztül mutatkozik.
3. Készült-e független akkumulátorvizsgálat (AVILOO Flash) az elmúlt 12 hónapban? Kérem a riportot — a testvérmodell Ioniq 5 a 20 típusos AVILOO-jelentés legjobbja, ezért a korábbi mérés is jó viszonyítási alap.
4. Melyik csomagváltozat pontosan: 53, 77,4 vagy 84 kWh, és hátsó- vagy összkerékhajtású? A kínálat piaconként eltért, és a csomagméret a hatótáv mellett a degradációs viselkedést is befolyásolja.
5. Milyen volt a DC-gyorstöltési arány, és milyen töltési teljesítményt tapasztalt a tulajdonos a gyakorlatban? A 800 V-os architektúra nagy teljesítményt tesz lehetővé, ami hőterhelést is jelent.
6. Volt-e szervizesemény a hűtőrendszerrel, a hőszivattyúval vagy a fedélzeti töltővel? Ezek a nem garanciális tételek adják a használt Ioniq 6 legnagyobb kockázatát.
7. Mennyi a nagyfeszültségű akkumulátor garanciája, és mi a garancianyilvántartás szerinti állapot? A Hyundai garanciális feltételei piaconként és évjáratonként eltérnek, ezért érdemes írásban kérni.

## Vásárlás előtti ellenőrzőlista

1. Kérj márkaszerviz-igazolást a 24V868000 számú ICCU-visszahívás elvégzéséről, és arról, hogy a 24V-204 utáni új javítást is elvégezték.
2. Terheléses vizsgálattal ellenőrizd a 12 V-os akkumulátort, és kérdezd meg a csere időpontját — az ICCU-hiba első jele gyakran itt jelenik meg.
3. Kérj független akkumulátorvizsgálatot (AVILOO Flash), és hasonlítsd össze a mért SoH-t a fedélzeti kijelzéssel.
4. Nézd meg a cellafeszültség-eltérést és a modulhőmérséklet-szórást — a 800 V-os csomagnál a hűtés állapota kiemelten fontos.
5. Ellenőrizd az AC-töltést teljes ciklusban: indul-e, végigmegy-e, és nem szakad-e meg a folyamat.
6. Próbáld ki a DC-gyorstöltést, és figyeld a töltési teljesítményt és a csomag hőmérsékletét — a 800 V-os architektúra előnye itt mérhető, de a hőterhelés is.
7. Ellenőrizd a hűtőrendszer szintjét és a hűtőfolyadék állapotát, valamint a hőszivattyú működését hideg autóval.
8. Mérd végig a karosszéria rétegvastagságát, és nézd meg az alsó részt, valamint az akkumulátorház peremét alulról.
9. Kérdezd meg, hol és hogyan parkoltak az autóval, és milyen arányban használtak DC-gyorstöltést — a töltési előzmények a csomag hőterhelésében is megjelennek.
10. Kérj írásos kimutatást a nagyfeszültségű akkumulátor garanciájáról és a szerviztörténetről, mert a használt vásárlásnál ez a későbbi garanciális igények alapja.

## Gyakori kérdések

### Hyundai Ioniq 6 akkumulátor-degradáció — mennyi a reális SoH használtan?

Az Ioniq 6 nem szerepel önálló típusként az AVILOO 20 típusra kiterjedő, 500 000+ FLASH-eredményt feldolgozó jelentésében, ezért Ioniq 6-specifikus mért mediánt nem közlünk. A testvérmodell Ioniq 5 ugyanebben a jelentésben a legjobb értékeket hozza (150 000 km-nél 93,4% medián SoH), ami viszonyítási alapként hasznos, de a konkrét példány ettől eltérhet. A döntést ezért a független mérés adja.

### Mi az az ICCU, és miért kell vele külön foglalkozni az Ioniq 6-nál?

Az ICCU (integrált töltésvezérlő egység) kezeli a nagyfeszültségű csomag és a 12 V-os rendszer közötti energiát. A Hyundai visszahívása szerint ez az egység meghibásodhat, aminek következtében leáll a 12 V-os akkumulátor töltése — és ez a hajtás elvesztéséhez vezethet. A visszahívás 145 642 járművet érint (2022–2024 Ioniq 5, 2023–2025 Ioniq 6, valamint Genesis GV60, GV70 Electrified és G80 Electrified), a javítás pedig az ICCU és a biztosíték cseréjét, valamint szoftverfrissítést jelent.

### Érinti a magyar Ioniq 6 példányokat az ICCU-visszahívás?

A visszahívás amerikai nyilvántartásban fut 24V868000 számon, és a 2023 és 2025 között gyártott Ioniq 6 példányokat jelöli meg. Az érintettséget alvázszám alapján a Hyundai márkaszerviz tudja igazolni, és a javítás a kampány keretében díjmentes. A kampány a korábbi 24V-204 számú visszahívást bővíti és váltja fel, ezért a korábban javított autóknál is érdemes ellenőrizni, hogy az új javítás megtörtént-e.

### Kompatibilis a Hyundai Ioniq 6 az AVILOO Flash teszttel?

Igen. Az AVILOO járműlefedettségi listáján a Hyundai márkánál az Ioniq 6 hat soron szerepel: 53 kWh, valamint RWD és AWD változatban 77,4 és 84 kWh, továbbá az Ioniq 6 N AWD 84 kWh-val. A vizsgálat az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül fut le, és nem a jármű saját SoH-kijelzését közli vissza, hanem saját statisztikai modellel számol.

### Mennyibe kerül egy Hyundai Ioniq 6 vásárlás előtti állapotfelmérése?

Az EVX-nél a fix csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, 40 000 Ft az önálló AVILOO Flash akkumulátorvizsgálatért, és 60 000 Ft a kettő együtt. Ehhez zónánként fix kiszállási díj jár: Budapesten és Pest vármegyében 8 000 Ft, Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén 12 000 Ft — Budapesten így a teljes EVX + AVILOO csomag 68 000 Ft.

### Mit jelent 1 százalékpont SoH-veszteség az Ioniq 6-nál kilométerben?

A 77,4 kWh-s csomagnál 1 százalékpont körülbelül 0,77 kWh energiát jelent, ami óvatos, 16-17 kWh/100 km-es fogyasztással számolva nagyjából 4-5 km hatótáv. A 93% és a 88% SoH közötti különbség így körülbelül 20-25 km. Ez számított érték, nem mért adat: a valós hatótáv a hőmérséklettől, a sebességtől és a fűtés-hűtés használatától is függ.

### Az Ioniq 6 vagy az Ioniq 5 a jobb választás használtan?

Műszakilag ugyanaz az E-GMP platform és ugyanazok a csomagváltozatok, ezért a döntés főleg a karosszérián múlik: az Ioniq 6 szedán, alacsonyabb légellenállással, ezért ugyanazzal a csomaggal hosszabb hatótávot ad, míg az Ioniq 5 magasabb, nagyobb belső térrel. Mindkettő érintett az ICCU-visszahívásban, ezért a konkrét példány kampány-státusza és mért csomagállapota többet számít, mint a két modell közötti különbség.

### Milyen töltési szokások kímélik a 800 V-os csomagot?

A 800 V-os architektúra nagy DC-töltési teljesítményt tesz lehetővé, ami rövidebb töltési időt jelent, de nagyobb hőterheléssel jár. Ezért hosszú távon érdemes mérsékelni a rendszeres DC-gyorstöltést, ha megoldható az otthoni AC-töltés, és kerülni a hosszú ideig 100%-on tartott töltöttséget, valamint a téli, kültéri, tartós állást.

### Van-e az EVX-nek saját Ioniq 6 mérése?

Nincs — az EVX-nek nincs dokumentált Ioniq 6-példánya, és ezt a lapon is kimondjuk. Így nem közlünk olyan mért mediánt, amit nem tudunk alátámasztani. Ahol nincs saját adat, ott a független AVILOO-vizsgálat és az alvázszámos kampányellenőrzés adja a döntéshez szükséges információt.

### Milyen kérdéseket tegyek fel az eladónak az Ioniq 6-ról?

A hét legfontosabb: elvégezték-e a 24V868000 ICCU-visszahívást és a 24V-204 utáni új javítást; volt-e 12 V-os lemerülés vagy töltési figyelmeztetés; készült-e független akkumulátorvizsgálat; melyik csomag- és hajtásváltozat; milyen volt a DC-töltési arány; volt-e szervizesemény a hűtőrendszerrel vagy a fedélzeti töltővel; és mennyi a nagyfeszültségű akkumulátor garanciája.

## Ajánlat

Hyundai Ioniq 6 vásárlása előtt kérj helyszíni EVX-állapotfelmérést: a fix csomagdíj 50 000 Ft, az AVILOO Flash akkumulátorvizsgálattal együtt 60 000 Ft, plusz 8 000 Ft kiszállási díj Budapesten és Pest vármegyében, illetve 12 000 Ft Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén — Budapesten tehát összesen 68 000 Ft.

## Források

- https://auto-recalls.justia.com/hyundai/ioniq-6/2023/24v868000/
- https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2024/RCMN-24V867-7941.pdf
- https://iccu-tracker-open-data.github.io/iccu-tracker-open-data/
- https://aviloo.com/en/vehicle-coverage
- https://chargedevs.com/newswire/aviloos-independent-ev-battery-report-compares-battery-life-in-20-popular-ev-models/
