# Hyundai Kona Electric (2018–2023) és az új generáció (2023–) — EVX modell-adatlap

> Gépi olvasásra szánt összefoglaló. A teljes oldal: https://evx.hu/modellek/hyundai/kona-electric
> Minden állítás forráshoz kötött; a saját méréseink külön jelölve.

A Kona Electric áll a 2020–2021-es, akkori mércével a legnagyobb elektromosautó-akkumulátor-visszahívás középpontjában: a Hyundai világszerte mintegy 82 000 elektromos járművét érintette az akkumulátortűz kockázata miatt, és a megoldás a nagyfeszültségű csomag cseréje volt. Ezért a Kona Electric használt vásárlásánál az alvázszámhoz kötött kampányellenőrzés nem formaság, hanem a döntés legfontosabb lépése — és ehhez jön a 39,2 vagy 64 kWh-s első generáció, illetve a 2023-tól érkező új generáció eltérő akkumulátorváltozatai.

## Kulcsadatok

- A visszahívás mérete: **kb. 82 000 EV**
- A visszahívás oka: **akkumulátortűz kockázata**
- A megoldás: **nagyfeszültségű csomag cseréje**
- Első generációs változatok: **39,2 és 64 kWh**
- Új generációs változatok: **48,4 és 65,4 kWh**
- AVILOO-kompatibilitás: **a teljes Kona Electric kínálat**
- Dokumentált EVX-eseteink: **97,4% és 92,1%**

## Ami kizárólag erre a típusra igaz

A Hyundai Kona Electric az a modell, amely a 2020–2021-es, akkori mércével a legnagyobb elektromosautó-akkumulátor-visszahívás középpontjában állt: mintegy 82 000 elektromos járművet érintett az akkumulátortűz kockázata, és a megoldás nem szoftverfrissítés, hanem a nagyfeszültségű csomag cseréje volt, amelynek költségeit a gyártó és jelentős részben a cellabeszolgáltató viselte — ezért a Konánál az alvázszámhoz kötött kampányellenőrzés nem formaság, hanem a vásárlási döntés legfontosabb lépése.

## Akkumulátor-változatok

- Kona Electric 39,2 kWh (2018–2023): az első generáció kisebb csomagja, az AVILOO járműlefedettségi listáján „Kona – 39,2 kWh” néven szerepel.
- Kona Electric 64 kWh (2018–2023): az első generáció nagyobb csomagja, az AVILOO listáján „Kona – 64 kWh” néven. Ez a legelterjedtebb használt példány, és ez volt a 2020–2021-es visszahívás egyik érintett változata.
- Új generáció (2023–): az AVILOO listáján négy külön soron szerepel — Kona EV 48,4 kWh, 48,6 kWh, 64,8 kWh és 65,4 kWh. Ez azt jelenti, hogy az új generációnál az akkumulátorkapacitás évjáraton belül is változott, ezért a hirdetésben szereplő „65 kWh” önmagában nem azonosítja pontosan a csomagot.
- Fontos különbségtétel: a Kona név alatt benzines és hibrid változatok is futnak. A svéd BilKoll modelloldala külön felhívja a figyelmet arra, hogy a Kona Electricre vonatkozó adatok és kampányok nem érvényesek a benzin- és hibridváltozatokra, és fordítva.
- A 2020–2021-es visszahívásban érintett csomagok LG Chem cellákat tartalmaztak; a csere a kampány keretében történt.

## Ismert hibák és költségek

### A 2020–2021-es akkumulátor-visszahívás — mintegy 82 000 elektromos jármű, tűzkockázat miatt

A Hyundai világszerte mintegy 82 000 elektromos járművét — köztük a Kona Electricet — érintette az a visszahívás, amelynek oka az akkumulátortűz kockázata volt. A megoldás nem szoftverfrissítés volt, hanem a nagyfeszültségű akkumulátor cseréje, ami akkori áron százmilliárdos nagyságrendű költséget jelentett, és amelynek jelentős részét a cellagyártó LG Chem viselte. A Kona Electric használt vásárlásánál ez a tétel azért kiemelt, mert az érintett példányoknál nem elég a hirdetés állítása: az alvázszám alapján kell ellenőrizni, hogy a cserét elvégezték-e, és kérni kell az erről szóló munkalapot.

- Javítási költség: **A visszahívás keretében díjmentes volt (a csere költségét a gyártó és a cellabeszolgáltató állta)**
- Forrás: https://www.bbc.com/news/technology-56156801

### Batterikampanj — a kampányok és a dokumentáció ellenőrzése (alvázszám alapján)

A svéd BilKoll modelloldala — amely a német ADAC adataira támaszkodik — külön kiemeli, hogy a Kona Electricnél a kampányok ellenőrzése a legfontosabb vásárlás előtti lépés: az ADAC németországi akkumulátor-visszahívást dokumentál, amely programszoftver-frissítést és nagyfeszültségű akkumulátor-ellenőrzést tartalmaz, a további intézkedés pedig az ellenőrzés eredményétől függ. A BilKoll gyakorlati tanácsa: kérj hivatalos igazolást a nyitott és lezárt kampányokról, és kérd az ellenőrzésről vagy cseréről szóló munkalapot. Ha a hirdetés „új akkumulátort” említ, ahhoz dokumentáció kell — önmagában az állítás nem bizonyíték.

- Javítási költség: **0 Ft (a kampányok keretében díjmentes); nyilvános magyar javítási költségadat nélkül**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/kona/

### Indítási problémák parkolás után — a 12 V-os rendszer, nem a hajtóakkumulátor

A svéd BilKoll Kona-oldala külön tételként kezeli az indítási problémákat: a feltöltött hajtóakkumulátor nem zárja ki a jármű egyéb elektromos rendszereinek hibáját. A gyakorlati tanácsuk szerint kérdezni kell a korábbi indítássegítésekről és akkumulátorcserékről, és visszatérő probléma esetén a 12 V-os akkumulátor és a töltési funkció vizsgálatát kell kérni — nem szabad automatikusan a hajtóakkumulátor hibájára következtetni. Ez a fajta tévedés a használtpiacon drága: egy rossz 12 V-os akkumulátor miatt feleslegesen minősítenek rossznak egy jó hajtóakkumulátort.

- Javítási költség: **Nyilvános, egységes magyar javítási költségadat nélkül; a 12 V-os akkumulátor cseréje a legkisebb tétel ebben a körben**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/kona/

### AC- és DC-töltési viselkedés — változatonként eltér, ezért tesztelni kell

A svéd BilKoll Kona-oldala szerint a különböző változatok töltési képességét nem szabad kizárólag a modellnév alapján összehasonlítani: a gyakorlati ellenőrzés az, hogy azt a töltést próbáljuk ki, amelyet valóban használni fogunk. Töltésmegszakadás esetén dokumentálni kell a töltöttségi szintet, a hőmérsékletet és a töltési pontot — és a BilKoll külön figyelmeztet arra, hogy egyetlen lassú töltés önmagában nem kapacitásteszt. Ez azért fontos a Konánál, mert az első generáció 39,2 és 64 kWh-s változata, valamint az új generáció négy különböző csomagja eltérő töltési jellemzőkkel működik.

- Javítási költség: **Nyilvános, egységes javítási költségadat nélkül; a töltési próba az állapotfelmérés része**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/kona/

### Fékrendszer és az elektronikus fékrendszer kampánya

A svéd BilKoll Kona-oldala az ADAC adataira hivatkozva külön felhívja a figyelmet a fékekre, és említ egy kampányt az elektronikus fékrendszerre is — azzal a megjegyzéssel, hogy annak alkalmazhatóságát autónként kell ellenőrizni. A gyakorlati tanács: ellenőrizni kell a fékezést, a figyelmeztető lámpákat és a tárcsák állapotát, korábbi fékhiba esetén pedig szervizprotokollt kell kérni. A BilKoll megfogalmazása szerint a vásárlási döntés a megoldott hibán és a dokumentáción alapuljon, ne azon, hogy éppen nem világít a figyelmeztető lámpa.

- Javítási költség: **Nyilvános, egységes magyar javítási költségadat nélkül**
- Forrás: https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/kona/

## Akkumulátor-degradáció

MIT JELENT AZ AKKUMULÁTOR-DEGRADÁCIÓ? Azt, hogy a hajtóakkumulátor eredeti kapacitásából mennyi veszett el véglegesen. A SoH (State of Health) a megmaradt eredeti kapacitás százaléka: a 92% SoH nem hibakód, hanem annyi, hogy a csomag az új kori energiamennyiségének 92%-át tudja tárolni.

MIÉRT NINCS A KONÁRA KÜLÖN MEDIÁNÉRTÉK? Az AVILOO 2026-os jelentése 20 típust vizsgál részletesen, és közülük négyet mutat be példaként — a Kona Electric nincs ezek között. Ezért a Konánál nem közlünk típusmediánt, mert nem tudjuk forrással alátámasztani. Helyette a viszonyítási alapot a 20 típus együttes sávja és a nagy mintás átlagok adják, a konkrét példányt pedig kizárólag a helyszíni mérés minősíti.

VISZONYÍTÁSI ALAP (AVILOO 2026-os jelentése, 500 000+ FLASH-teszt, 20 típus):
• 50 000 km-nél a vizsgált típusok mediánja 91,2% és 97,1% között mozog, a típuson belüli szórás 7,4–10,0 százalékpont.
• 100 000 km-nél a mediánok 88,3% és 95,3% között vannak, a típuson belüli szórás eléri a 13,3 százalékpontot.
• 150 000 km-nél a mediánok 86,7% és 93,8% közé esnek, a típuson belüli szórás pedig akár 16,4 százalékpont is lehet.
A jelentés külön kiemeli, hogy a kisebb akkumulátorokhoz ugyanannyi kilométeren több töltési ciklus tartozik, ezért átlagosan gyorsabban öregszenek — ez a 39,2 kWh-s Konára fokozottan érvényes, a 64 kWh-s változatra kevésbé.

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ KM-BEN? A svéd Carla 2026 júliusában csaknem tízezer valós akkumulátortesztet feldolgozó elemzése szerint az elektromos autók átlagos megmaradt kapacitása 10 000 km-nél 98,6%, 50 000 km-nél 94,4%, 100 000 km-nél 92,4% volt. A degradáció tehát nem lineáris: a legnagyobb esés az első tízezer kilométeren mérhető, utána lassul. A Kona Electric 64 kWh-s változatának gyári hatótávja akkoriban mintegy 450 km volt WLTP szerint; a 92%-os megmaradt kapacitás számítással mintegy 414 km-nek felel meg, a 88%-os pedig körülbelül 396 km-nek — ez számítás a gyári értékből, nem mért hatótáv, és a valós értéket az időjárás, a sebesség és a fűtés is jelentősen módosítja.

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ PÉNZBEN? A Konánál a pénzügyi kockázat elsődlegesen nem az akkumulátor kopása, hanem az, hogy az adott példányt érintette-e a visszahívás, és elvégezték-e rajta a cserét. Ez a kampányban díjmentes volt, és a költséget a gyártó, illetve jelentős részben a cellabeszolgáltató viselte. Kampányon kívüli akkumulátormunkára nincs nyilvános, ellenőrizhető magyar összeg, ezért ilyet nem közlünk — a helyszíni állapotfelmérés és a dokumentációk ellenőrzése itt többet ér, mint egy becsült összeg.

AZ EVX DOKUMENTÁLT ESETEI (AVILOO-riporttal dokumentálva): 97,4% SoH 20 738 km-nél (2023-as, 39,2 kWh-s példány), illetve 92,1% SoH 122 772 km-nél (64 kWh-s változat, 0 mV cellafeszültség-eltéréssel). A két eset együtt mutatja a Kona Electric valós sávját: a kis futású, kisebb csomagú példány gyakorlatilag új állapotban volt, a 122 772 km-t futott 64 kWh-s autó pedig a nagy mintás átlagok környékén — a 0 mV-os cellaeltérés külön jó jel, mert kiegyensúlyozott cellákat jelent. Ez nem típusmedián, hanem két konkrét, dokumentált eset; a típusátlagot továbbra sem közöljük, mert arra nincs nyilvános forrás.

## AVILOO-kompatibilitás

IGEN, KOMPATIBILIS — az AVILOO járműlefedettségi listáján a Hyundai márkánál külön soron szerepel a „Kona – 39,2 kWh” és a „Kona – 64 kWh”, valamint az új generáció négy változata: „Kona EV – 48,4 kWh”, „Kona EV – 48,6 kWh”, „Kona EV – 64,8 kWh” és „Kona EV – 65,4 kWh”. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag a teljes Kona Electric kínálat vizsgálható. A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, háromperces diagnosztikai szakasszal fut le, és nem a jármű saját SoH-kijelzését közli vissza: az AVILOO saját statisztikai modellel számol, amelyet több százezer hasonló használt járművön tanítottak. Ez a Konánál azért különösen értékes, mert a visszahívás után cserélt csomagok és az eredeti csomagok állapota között a fedélzeti kijelző nem tesz különbséget. Az elemzett adatbázis 500 000+ FLASH-eredményt tartalmaz a 2022–2026 közötti időszakból. Az EVX hivatalos AVILOO-partnerként 40 000 Ft fix csomagdíjért végzi a FLASH-vizsgálatot.

## Mit kérdezz az eladótól?

1. Az alvázszám alapján a Hyundai márkaszerviz igazolja-e, hogy a 2020–2021-es akkumulátor-visszahívást elvégezték ezen a példányon, és történt-e nagyfeszültségű csomagcsere? Mintegy 82 000 elektromos jármű volt érintett, és a megoldás a csomag cseréje volt.
2. Kérem az elvégzett kampányokról szóló munkalapokat. Ha a hirdetés „új akkumulátort” említ, ahhoz dokumentáció kell — a svéd BilKoll modelloldala külön felhívja erre a figyelmet.
3. Pontosan melyik változat: 39,2 vagy 64 kWh-s első generáció, esetleg új generációs 48,4, 64,8 vagy 65,4 kWh-s példány? Az AVILOO listáján ezek külön soron szerepelnek, mert töltési és degradációs jellemzőik eltérnek.
4. Volt-e indítási probléma parkolás után, kértek-e valaha indítássegítést, és mikor cserélték a 12 V-os akkumulátort? A BilKoll tanácsa szerint visszatérő probléma esetén a 12 V-os rendszert és a töltési funkciót kell vizsgáltatni, nem a hajtóakkumulátort feltételezni.
5. Működik-e megbízhatóan az a töltés, amelyet használni fogok (otthoni AC és nyilvános DC)? Töltésmegszakadás esetén a töltöttségi szint, a hőmérséklet és a töltési pont rögzítése szükséges a diagnózishoz.
6. Volt-e fékhiba vagy fékrendszerre vonatkozó kampány az autón? A BilKoll az ADAC adatai alapján külön említ elektronikus fékrendszerre vonatkozó kampányt, amelynek alkalmazhatóságát autónként kell ellenőrizni.
7. Mi az aktuális SoH-érték független vizsgálatból? A Konára nincs nyilvános típusmedián, ezért a viszonyítási alap a 20 típus együttes sávja: 50 000 km-nél 91,2–97,1%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%.

## Vásárlás előtti ellenőrzőlista

1. Alvázszám alapján kérj Hyundai márkaszerviz-igazolást a 2020–2021-es akkumulátor-visszahívás elvégzéséről, és kérd az esetleges csomagcseréről szóló munkalapot. A visszahívás mintegy 82 000 elektromos járművet érintett, és a megoldás a nagyfeszültségű csomag cseréje volt.
2. Ha a hirdetés új vagy cserélt akkumulátort említ, kérj dokumentációt arról, miért cserélték, ki végezte a munkát, és milyen garancia vagy kampány vonatkozik rá. Az állítás önmagában nem bizonyíték.
3. Azonosítsd pontosan a változatot: 39,2 vagy 64 kWh-s első generáció, esetleg új generációs 48,4, 64,8 vagy 65,4 kWh-s példány. Az AVILOO ezeket külön soron listázza, mert töltési és degradációs jellemzőik eltérnek.
4. Kérdezz rá a korábbi indítássegítésekre és a 12 V-os akkumulátor cseréjére. A svéd modelloldal tanácsa szerint visszatérő indítási probléma esetén a 12 V-os rendszert és a töltési funkciót kell vizsgálni, nem a hajtóakkumulátort feltételezni.
5. Próbáld ki mind az AC-, mind a DC-töltést, és figyeld a töltés stabilitását és a töltési teljesítményt. A BilKoll szerint a változatok töltési képességét nem szabad a modellnév alapján összehasonlítani, és egyetlen lassú töltés nem kapacitásteszt.
6. Ellenőrizd a fékezést, a figyelmeztető lámpákat és a tárcsák állapotát, és kérdezz rá a fékrendszerre vonatkozó kampányokra. Korábbi fékhiba esetén kérj szervizprotokollt.
7. Kérj független SoH-mérést. A Konára nincs nyilvános típusmedián, ezért a viszonyítási alap az AVILOO 20 típusos sávja: 50 000 km-nél 91,2–97,1%, 100 000 km-nél 88,3–95,3%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%.
8. Mérd meg a téli fogyasztást kWh/100 km-ben fűtéssel, és hasonlítsd össze a fedélzeti hatótávbecsléssel. A svéd Carla elemzése szerint az átlagos megmaradt kapacitás 100 000 km-nél 92,4%, de a fűtés télen jelentősen csökkenti a valós hatótávot.
9. Emelőn vizsgáld meg a féktárcsákat, a féknyergek mozgását, az alvázat és a hajtóakkumulátor házát. A Kona Electric első generációja 2018-tól van a piacon, ezért a téli sózott utak és a rekuperáció miatti tárcsarozsdásodás náluk is számításba jön.
10. Kérdezd meg, hol és hogyan töltötték az autót, és mennyi a napi átlagos futásteljesítmény. Az AVILOO elemzése szerint a kisebb, 39,2 kWh-s csomaghoz ugyanannyi kilométeren több töltési ciklus tartozik, ezért annál a töltési szokások különösen fontosak.

## Gyakori kérdések

### Hyundai Kona Electric visszahívás: mely példányokat érinti, és mit jelent ez használt vásárlásnál?

A Hyundai 2020–2021-ben világszerte mintegy 82 000 elektromos járművét — köztük a Kona Electricet — visszahívta akkumulátortűz kockázata miatt, és a megoldás nem szoftverfrissítés, hanem a nagyfeszültségű akkumulátor cseréje volt. Használt vásárlásnál ezért az alvázszám alapján kell ellenőrizni, hogy az érintett példányon elvégezték-e a cserét, és kérni kell az erről szóló munkalapot. Ez a Kona Electric legfontosabb vásárlás előtti ellenőrzési pontja.

### Kompatibilis a Hyundai Kona Electric az AVILOO Flash teszttel?

Igen, gyakorlatilag a teljes kínálat. Az AVILOO járműlefedettségi listáján külön soron szerepel a Kona 39,2 kWh és a Kona 64 kWh, valamint az új generáció négy változata: 48,4, 48,6, 64,8 és 65,4 kWh. A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, három perc alatt lefut, és független statisztikai modellel számol a jármű saját kijelzése helyett — ez a Konánál azért fontos, mert a visszahívás után cserélt és az eredeti csomagok állapotát a fedélzeti kijelző nem különbözteti meg. Az EVX-nél a vizsgálat fix csomagdíja 40 000 Ft.

### Mennyi a Hyundai Kona Electric akkumulátor-degradációja 100 000 km után?

A Konára nincs nyilvános, típusra bontott mediánérték, ezért ilyet nem közlünk. Ami forrással alátámasztható: a svéd Carla csaknem tízezer valós akkumulátortesztet feldolgozó elemzése szerint az elektromos autók átlagos megmaradt kapacitása 100 000 km-nél 92,4% (10 000 km-nél 98,6%, 50 000 km-nél 94,4%), az AVILOO 20 típusos jelentésében pedig a típuson belüli szórás 100 000 km-nél eléri a 13,3 százalékpontot. Ez azt jelenti, hogy két ugyanennyit futott Kona között is jelentős különbség lehet — a konkrét példányt csak a helyszíni mérés minősíti. Az EVX AVILOO-riporttal dokumentált esetei konkrét fogódzót adnak: 97,4% SoH 20 738 km-nél (2023-as, 39,2 kWh-s példány) és 92,1% SoH 122 772 km-nél (64 kWh-s változat, 0 mV cellafeszültség-eltéréssel).

### Mennyi a Hyundai Kona Electric valós hatótávja, és mennyit veszít a degradációval?

Az első generációs, 64 kWh-s Kona Electric gyári WLTP-hatótávja mintegy 450 km volt. A svéd Carla elemzése szerint az átlagos megmaradt kapacitás 100 000 km-nél 92,4%, ami számítással mintegy 414 km-nek felel meg, a 88%-os érték pedig körülbelül 396 km-nek — ez számítás a gyári értékből, nem mért hatótáv. A valós értéket az időjárás, a sebesség és a fűtés is jelentősen módosítja, télen akár 20–30%-kal is csökkentheti.

### Melyik Hyundai Kona Electric változatot érdemes használtan választani?

Az AVILOO járműlefedettségi listája megmutatja, mennyire széles a választék: a 39,2 és 64 kWh-s első generáció mellett az új generációnál négy különböző csomag van (48,4, 48,6, 64,8 és 65,4 kWh). Az AVILOO elemzése szerint a kisebb csomagokhoz ugyanannyi kilométeren több töltési ciklus tartozik, ezért azok átlagosan gyorsabban öregszenek — ez a 39,2 kWh-s változatnál hátrány. A 2020–2021-es visszahívás szempontjából viszont nem a kapacitás, hanem az alvázszám és az elvégzett csere a döntő.

### Miért nem indul el néha a Hyundai Kona Electric, pedig tele van az akkumulátor?

A svéd BilKoll Kona-modelloldala külön tételként kezeli az indítási problémákat, és felhívja a figyelmet arra, hogy a feltöltött hajtóakkumulátor nem zárja ki a jármű egyéb elektromos rendszereinek hibáját. A gyakorlati tanácsuk: kérdezni kell a korábbi indítássegítésekről és akkumulátorcserékről, visszatérő probléma esetén pedig a 12 V-os akkumulátor és a töltési funkció vizsgálatát kell kérni — nem szabad automatikusan a hajtóakkumulátor hibájára következtetni.

### Mennyi a Hyundai Kona Electric akkumulátorcsere költsége forintban?

Erre nem közlünk összeget, mert nincs nyilvános, ellenőrizhető magyar adat. Ami biztos: a 2020–2021-es visszahívás keretében a nagyfeszültségű csomag cseréje díjmentes volt az érintett tulajdonosoknak, a költséget a gyártó és jelentős részben a cellabeszolgáltató LG Chem viselte. Kampányon kívüli akkumulátormunkára vonatkozóan a helyszíni állapotfelmérés és a dokumentációk ellenőrzése ad használhatóbb képet, mint egy becsült összeg.

### Mennyibe kerül egy Hyundai Kona Electric vásárlás előtti állapotfelmérés Magyarországon?

Az EVX-nél a fix csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, 40 000 Ft az önálló AVILOO Flash akkumulátorvizsgálatért, és 60 000 Ft a kettő együtt. Ehhez zónánként fix kiszállási díj jár: Budapesten és Pest vármegyében 8 000 Ft, Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén 12 000 Ft — így a teljes EVX + AVILOO csomag Budapesten 68 000 Ft. A díj nem tartalmaz javítást, bontásos hibafeltárást és hibamentességi garanciát.

### Milyen kampányokat kell ellenőrizni egy használt Hyundai Kona Electricnél?

A svéd BilKoll Kona-modelloldala — amely a német ADAC adataira támaszkodik — három ellenőrzési pontot emel ki: (1) az akkumulátor-visszahívást és az elvégzett intézkedést, amelyet az alvázszám alapján kell lekérdezni, és munkalappal igazolni; (2) az elektronikus fékrendszerre vonatkozó kampányt, amelynek alkalmazhatóságát autónként kell ellenőrizni; (3) a töltéssel kapcsolatos ellenőrzéseket. A BilKoll azt is hangsúlyozza, hogy a Kona név alatt benzin- és hibridváltozatok is futnak, és az Electricre vonatkozó adatok rájuk nem érvényesek.

### Kona Electric vagy Kona benzin — miért fontos ezt szétválasztani használt vásárlásnál?

Azért, mert a Kona név alatt több hajtáslánc és generáció fut, és a rájuk vonatkozó adatok nem cserélhetők fel. A svéd BilKoll modelloldala külön figyelmeztet arra, hogy az Electricre vonatkozó kampányok, ellenőrzési pontok és szervizadatok nem érvényesek a benzin- és hibridváltozatokra, és fordítva: a benzinváltozatok turbó- és váltóhibáira vonatkozó információk nem használhatók az elektromos változat költségbecsléséhez. Vásárlás előtt ezért a hajtásláncot és a pontos változatot kell azonosítani, nem csak a modellnevet.

## Ajánlat

Hyundai Kona Electric (2018–) vásárlása előtt kérj helyszíni EVX-állapotfelmérést: a fix csomagdíj 50 000 Ft, az AVILOO Flash akkumulátorvizsgálattal együtt 60 000 Ft, plusz 8 000 Ft kiszállási díj Budapesten és Pest vármegyében, illetve 12 000 Ft Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén — Budapesten tehát összesen 68 000 Ft.

## Források

- https://www.bbc.com/news/technology-56156801
- https://en.yna.co.kr/view/AEN20210224007452320?section=search
- https://minbilkoll.se/vanliga-fel/hyundai/kona/
- https://aviloo.com/en/vehicle-coverage
- https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery
- https://www.autozive.cz/tesla-model-3-ma-dva-typy-baterii/
