# Peugeot e-208 (2019–) — EVX modell-adatlap

> Gépi olvasásra szánt összefoglaló. A teljes oldal: https://evx.hu/modellek/peugeot/e-208
> Minden állítás forráshoz kötött; a saját méréseink külön jelölve.

A Peugeot e-208 a Stellantis e-CMP platformjának egyik legelterjedtebb elektromos modellje, amely 2019-től 50 kWh-s, 2023-tól 54 kWh-s csomaggal készült. A típusnál a nyilvános hibaadatok szűkösek — a nagy svéd és német modelladatbázisok nem közölnek rá önálló tétellistát —, egy hiba viszont dokumentáltan típus- és platformszintű: a fedélzeti töltő és a 12 V-os konverter ugyanabban az egységben van, ezért a töltő meghibásodása nemcsak a töltést viszi el, hanem menet közben az egész elektromos rendszert is lekapcsolhatja. Ez az a hiba, amire a vásárlás előtti ellenőrzésnél külön figyelni kell.

## Kulcsadatok

- Csomagváltozatok az AVILOO listáján: **50 / 54 kWh (+ GT 54)**
- Dokumentált típushiba: **fedélzeti töltő / 12 V konverter**
- A hiba tünete menet közben: **teljes rendszerleállás, szervokormány nélkül**
- Korai figyelmeztető jel: **megszakadó AC-töltés 7,4 kW-on**
- A javítás nagyságrendje: **a tulajdonosi beszámoló szerint az autó értékének mintegy negyede**
- Fedezet: **a fedélzeti töltő bekerült a 8 éves akkumulátorgaranciába**

## Ami kizárólag erre a típusra igaz

A Peugeot e-208 az a típus, amelynél a fedélzeti töltő és a 12 V-os rendszert tápláló DC/DC konverter ugyanabban az egységben van — ezért egy töltőhiba nemcsak a töltést viszi el, hanem menet közben az egész elektromos rendszert lekapcsolhatja (a dokumentált esetben szervokormány és csomagtartó nélkül maradt az autó az autópályán), és ennek a hibának a korai jele a nyilvános 7,4 kW-os AC-töltés magától történő megszakadása — ez a legkönnyebben reprodukálható vásárlás előtti ellenőrzés.

## Akkumulátor-változatok

- e-208 50 kWh (2019–2023): az első generáció csomagja, az AVILOO járműlefedettségi listáján „e-208 – 50 kWh” néven szerepel.
- e-208 54 kWh (2023–): a nagyobb kapacitású, frissített változat, az AVILOO listáján „e-208 – 54 kWh” néven.
- e-208 GT 54 kWh: a sportos felszereltségű változat ugyanazzal az 54 kWh-s csomaggal, az AVILOO listáján önálló soron, „e-208 GT – 54 kWh” néven.
- A platform: a e-208 a Stellantis e-CMP platformjára épül, amelyen az Opel Corsa-e és a Mokka-e is alapul — ezért a fedélzeti töltővel kapcsolatos hibamintázat plataform-szintű, nem kizárólag a Peugeot sajátja.
- A fedélzeti töltő (OBC) és a 12 V-os rendszert ellátó DC/DC konverter ugyanabban az egységben található — ez a konstrukciós jellemző áll a dokumentált hiba hátterében.

## Ismert hibák és költségek

### Fedélzeti töltő / 12 V-os konverter meghibásodás — menet közbeni teljes rendszerleállás

A típus dokumentált, platformszintű hibája, hogy a fedélzeti töltő (OBC) és a 12 V-os rendszert tápláló DC/DC konverter ugyanabban az egységben van, ezért az egység meghibásodása nemcsak a töltést viszi el, hanem a jármű elektromos rendszerét is. Dokumentált eset: egy 2020-as e-208 mintegy 77 000 kilométerrel az autópályán veszítette el a 12 V-os ellátást — minden villamos rendszer egyszerre kialudt, megszűnt a szervokormány, a csomagtartó sem nyílt, ezért a járművet el kellett vontatni. A szerviz szerint a vontatóakkumulátor töltőjét kell cserélni, mert az egység a fedélzeti töltőt és a 12 V-os konvertert is tartalmazza. FONTOS KORAI JEL: a tulajdonos beszámolója szerint a meghibásodás előtt többször előfordult, hogy a nyilvános, 7,4 kW-os AC-töltés magától megszakadt — ez az a tünet, amit a helyszíni állapotfelmérésnél a legkönnyebb reprodukálni. A javítás nagyságrendje a tulajdonosi beszámoló szerint az autó értékének mintegy negyede volt (ebből 260 euró munkadíj). A fedezet kérdésében a tulajdonosok tapasztalata szerint a fedélzeti töltő bekerült a 8 éves akkumulátorgarancia hatálya alá, és a fórumon dokumentált holland eset szerint a Stellantis Nyugat-Európában elismerte a Mahle gyártmányú fedélzeti töltők tervezési hibáját, és 8 év garanciát adott rájuk — ezért érdemes a márkaszerviznél külön „prise en charge” (méltányossági) kérelmet benyújtani, még garancián kívüli példány esetén is.

- Javítási költség: **A tulajdonosi beszámoló szerint a javítás az autó értékének mintegy negyede (260 euró munkadíjjal); a fórumon dokumentált holland gyakorlat szerint a Stellantis a Mahle töltőkre 8 év garanciát ad — ezért a kifizetés előtt mindenképp kérj fedezetvizsgálatot**
- Forrás: https://forums.automobile-propre.com/topic/prise-en-charge-peugeot-pour-changement-chargeur-embarqu%C3%A9-convertisseur-12v-en-panne-74855/

## Akkumulátor-degradáció

MIT JELENT AZ AKKUMULÁTOR-DEGRADÁCIÓ? Azt, hogy a hajtóakkumulátor eredeti kapacitásából mennyi veszett el véglegesen. A SoH (State of Health) a megmaradt eredeti kapacitás százaléka: a 92% SoH nem hibakód, hanem annyi, hogy a csomag az új kori energiamennyiségének 92%-át tudja tárolni.

MIÉRT NINCS AZ e-208-RA KÜLÖN MEDIÁNÉRTÉK? Az AVILOO 2026-os jelentése 20 típust vizsgál részletesen, és közülük négyet mutat be példaként — az e-208 nincs ezek között, és a nagy svéd és német modelladatbázisok sem közölnek rá önálló tétellistát. Ezért az e-208-ra nem közlünk típusmediánt, mert nem tudjuk forrással alátámasztani. Helyette a viszonyítási alapot a 20 típus együttes sávja és a nagy mintás átlagok adják, a konkrét példányt pedig kizárólag a saját mérése minősíti. Ez önmagában is információ: ennél a típusnál a független mérés értéke nagyobb, mint egy átlagé, mert kevés a nyilvános viszonyítási pont.

VISZONYÍTÁSI ALAP (AVILOO 2026-os jelentése, 500 000+ FLASH-teszt, 20 típus):
• 50 000 km-nél a vizsgált típusok mediánja 91,2% és 97,1% között mozog, a típuson belüli szórás 7,4–10,0 százalékpont.
• 100 000 km-nél a mediánok 88,3% és 95,3% között vannak, a típuson belüli szórás eléri a 13,3 százalékpontot.
• 150 000 km-nél a mediánok 86,7% és 93,8% közé esnek, a típuson belüli szórás pedig akár 16,4 százalékpont is lehet.
A jelentés külön kiemeli, hogy a kisebb akkumulátorokhoz ugyanannyi kilométeren több töltési ciklus tartozik, ezért átlagosan gyorsabban öregszenek — ez az 50 kWh-s e-208-nál hátrány a 54 kWh-s változathoz képest.

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ KM-BEN? A svéd Carla 2026 júliusában csaknem tízezer valós akkumulátortesztet feldolgozó elemzése szerint az elektromos autók átlagos megmaradt kapacitása 10 000 km-nél 98,6%, 50 000 km-nél 94,4%, 100 000 km-nél 92,4% volt. A degradáció tehát nem lineáris: a legnagyobb esés az első tízezer kilométeren mérhető, utána lassul. Az 50 kWh-s e-208 gyári WLTP-hatótávja mintegy 340 kilométer volt; a 92%-os megmaradt kapacitás számítással körülbelül 313 kilométernek felel meg — ez számítás a gyári értékből, nem mért hatótáv, és a valós értéket az időjárás, a sebesség és a fűtés is jelentősen módosítja.

SZAVAKBAN — MIT JELENT EZ PÉNZBEN? Az e-208-nál a pénzügyi kockázat nem elsősorban az akkumulátor kopása, hanem a fedélzeti töltő egysége: a dokumentált esetben a javítás az autó értékének mintegy negyedét tette ki. Ez az az összeg, amiért érdemes a vásárlás előtt kifejezetten a töltőre és a 12 V-os rendszerre kérdezni — és a fedezet lehetőségét előre tisztázni a márkaszerviznél.

## AVILOO-kompatibilitás

IGEN, KOMPATIBILIS — az AVILOO járműlefedettségi listáján a Peugeot márkánál külön soron szerepel az „e-208 – 50 kWh”, az „e-208 – 54 kWh” és az „e-208 GT – 54 kWh”, tehát mindhárom változat vizsgálható. A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, háromperces diagnosztikai szakasszal fut le, és nem a jármű saját SoH-kijelzését közli vissza: az AVILOO saját statisztikai modellel számol, amelyet több százezer hasonló használt járművön tanítottak, és figyelembe veszi a futásteljesítményt, az életkort, a töltési ciklusszámot, a cellafeszültség-szórást és az energiaszámlálókat. Ez az e-208-nál azért különösen hasznos, mert a típusra kevés a nyilvános hiba- és degradációs adat, a nagy mintás összehasonlítás viszont elérhető. Az elemzett adatbázis 500 000+ FLASH-eredményt tartalmaz a 2022–2026 közötti időszakból. Az EVX hivatalos AVILOO-partnerként 40 000 Ft fix csomagdíjért végzi a FLASH-vizsgálatot.

## Mit kérdezz az eladótól?

1. Volt-e valaha olyan eset, hogy az AC-töltés magától megszakadt nyilvános töltőn (különösen 7,4 kW-on)? Ez a dokumentált esetben a fedélzeti töltő hibájának korai jele volt.
2. Volt-e olyan eset, hogy menet közben kialudt a műszerfal, megszűnt a szervokormány, vagy nem nyílt a csomagtartó? Ez a 12 V-os rendszer ellátásának kiesésére utal, amit ennél a típusnál a fedélzeti töltő egysége okozhat.
3. Cserélték-e már a fedélzeti töltőt vagy a 12 V-os konvertert, és ha igen, milyen fedezettel (garancia, méltányossági kérelem)? A fórumon dokumentált holland gyakorlat szerint a Stellantis a Mahle töltőkre 8 év garanciát adott.
4. Kért-e korábban a tulajdonos méltányossági kérelmet („prise en charge”) a Peugeot-nál, és mi lett az eredménye? A tulajdonosok tapasztalata szerint a fedélzeti töltő bekerült a 8 éves akkumulátorgarancia hatálya alá.
5. Pontosan melyik változat: 50 kWh-s (2019–2023) vagy 54 kWh-s (2023–), illetve GT felszereltség? Az AVILOO listáján mindhárom külön soron szerepel.
6. Mi az aktuális SoH-érték független vizsgálatból? Az e-208-ra nincs nyilvános típusmedián, ezért a viszonyítási alap a 20 típus együttes sávja: 50 000 km-nél 91,2–97,1%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%.
7. Mennyi a valós hatótáv télen, fűtéssel, és milyen fogyasztást mutat a fedélzeti átlag kWh/100 km-ben? A gyári WLTP-érték mintegy 340 km az 50 kWh-s változatnál, ami a valós használatban ennél kevesebb.

## Vásárlás előtti ellenőrzőlista

1. Próbáld ki az AC-töltést legalább 7,4 kW-on, és figyeld, hogy nem szakad-e meg magától. A dokumentált esetben ez volt a fedélzeti töltő hibájának korai jele, és ez a legkönnyebben reprodukálható típus-specifikus ellenőrzés.
2. Kérdezz rá konkrétan, hogy volt-e menet közbeni villamos rendszerleállás: kialudt műszerfal, megszűnt szervokormány, nem nyíló csomagtartó. Ez a 12 V-os ellátás kiesésének tünete, amit ennél a típusnál a töltő egysége okozhat.
3. Kérdezd meg, cserélték-e már a fedélzeti töltőt vagy a 12 V-os konvertert, és kérj dokumentációt a fedezetről. A fórumon dokumentált holland gyakorlat szerint a Mahle töltőkre 8 év garancia vonatkozik.
4. Még garancián kívüli példánynál is érdemes előre tisztázni a méltányossági kérelem („prise en charge”) lehetőségét a márkaszerviznél, mert a tulajdonosi tapasztalatok szerint a töltő bekerült a 8 éves akkumulátorgarancia alá.
5. Azonosítsd pontosan a változatot: 50 kWh-s (2019–2023) vagy 54 kWh-s (2023–), illetve GT. Az AVILOO járműlefedettségi listáján mindhárom külön soron szerepel.
6. Kérj független SoH-mérést. Az e-208-ra nincs nyilvános típusmedián, ezért a viszonyítási alap az AVILOO 20 típusos sávja: 50 000 km-nél 91,2–97,1%, 100 000 km-nél 88,3–95,3%, 150 000 km-nél 86,7–93,8%.
7. Ellenőrizd a 12 V-os segédakkumulátor korát és állapotát, és kérdezd meg, volt-e indítási vagy ébresztési probléma. Az e-CMP platformon ez a leggyakoribb zavaró hiba.
8. Próbáld ki a DC-gyorstöltést is, és figyeld a töltési teljesítményt. Ha a töltés bármelyik irányban megszakad vagy hibát jelez, a diagnózis elsődleges célpontja a fedélzeti töltő egysége.
9. Mérd meg a téli fogyasztást kWh/100 km-ben fűtéssel, és hasonlítsd össze a fedélzeti hatótávbecsléssel. A gyári WLTP-érték mintegy 340 km az 50 kWh-s változatnál.
10. Emelőn vizsgáld meg a féktárcsákat, a féknyergek mozgását és az alvázat. A rekuperáció miatti tárcsarozsdásodás minden elektromos autónál jellemző, és a téli sózott utak fokozzák.

## Gyakori kérdések

### Peugeot e-208 fedélzeti töltő hiba: mit kell tudni vásárlás előtt?

A típus dokumentált, platformszintű hibája, hogy a fedélzeti töltő (OBC) és a 12 V-os rendszert tápláló DC/DC konverter ugyanabban az egységben van. Ezért az egység meghibásodása nemcsak a töltést viszi el, hanem a jármű elektromos rendszerét is: a dokumentált esetben egy 2020-as, mintegy 77 000 kilométert futott e-208 az autópályán veszítette el a 12 V-os ellátást — minden kikapcsolt, megszűnt a szervokormány, a csomagtartó sem nyílt. A korai jel a nyilvános 7,4 kW-os AC-töltés magától történő megszakadása volt. A javítás a tulajdonosi beszámoló szerint az autó értékének mintegy negyedét tette ki.

### Kompatibilis a Peugeot e-208 az AVILOO Flash teszttel?

Igen, mindhárom változat. Az AVILOO járműlefedettségi listáján külön soron szerepel az e-208 50 kWh, az e-208 54 kWh és az e-208 GT 54 kWh. A FLASH Test az OBD-2 csatlakozón keresztül, próbaút nélkül, három perc alatt lefut, és független statisztikai modellel számol a jármű saját kijelzése helyett. Ez az e-208-nál azért különösen hasznos, mert a típusra kevés a nyilvános hiba- és degradációs adat. Az EVX-nél a vizsgálat fix csomagdíja 40 000 Ft.

### Van garancia a Peugeot e-208 fedélzeti töltőjére?

A tulajdonosok tapasztalata szerint a fedélzeti töltő bekerült a 8 éves akkumulátorgarancia hatálya alá, és a fórumon dokumentált holland eset szerint a Stellantis Nyugat-Európában elismerte a Mahle gyártmányú fedélzeti töltők tervezési hibáját, és 8 év garanciát adott rájuk. Emellett a fórumon olyan tapasztalat is megjelenik, hogy a Peugeot-nál létezik fedezeti gyakorlat („prise en charge”) kilométer- és évjárat-határral a 100%-os átvállalásra. Ezért a kifizetés előtt mindenképp érdemes fedezetvizsgálatot kérni a márkaszervizben.

### Mennyi a Peugeot e-208 akkumulátor-degradációja?

Az e-208-ra nincs nyilvános, típusra bontott mediánérték, ezért ilyet nem közlünk. Ami forrással alátámasztható: a svéd Carla csaknem tízezer valós akkumulátortesztet feldolgozó elemzése szerint az elektromos autók átlagos megmaradt kapacitása 100 000 km-nél 92,4% (10 000 km-nél 98,6%, 50 000 km-nél 94,4%), az AVILOO 20 típusos jelentésében pedig a típuson belüli szórás 100 000 km-nél eléri a 13,3 százalékpontot, 150 000 km-nél akár a 16,4 százalékpontot. Ennél a típusnál ezért a független mérés értéke nagyobb, mint egy átlagé.

### Mennyi a Peugeot e-208 valós hatótávja, és mennyit veszít a degradációval?

Az 50 kWh-s e-208 gyári WLTP-hatótávja mintegy 340 kilométer volt. A svéd Carla elemzése szerint az elektromos autók átlagos megmaradt kapacitása 100 000 km-nél 92,4%, ami számítással körülbelül 313 kilométernek felel meg — ez számítás a gyári értékből, nem mért hatótáv. A valós értéket az időjárás, a sebesség és a fűtés is jelentősen módosítja, télen akár 20–30%-kal is csökkentheti.

### Mi a Peugeot e-208 leggyakoribb meghibásodása a nyilvános adatok szerint?

Őszinte válasz: a típusra kevés a nyilvános, rendszerezett hibaadat — a nagy svéd és német modelladatbázisok nem közölnek rá önálló tétellistát. Ami dokumentált, az a fedélzeti töltő és a 12 V-os konverter közös egységének meghibásodása, amely menet közbeni teljes rendszerleállást okozhat, és amelynek korai jele a megszakadó AC-töltés. Ezért az e-208-nál a helyszíni állapotfelmérés során a töltési próba és a 12 V-os rendszer ellenőrzése kiemelt szerepet kap.

### Melyik Peugeot e-208 változatot érdemes használtan választani?

Az AVILOO járműlefedettségi listája három változatot különböztet meg: e-208 50 kWh (2019–2023), e-208 54 kWh (2023–) és e-208 GT 54 kWh. Az AVILOO elemzése szerint a kisebb csomagokhoz ugyanannyi kilométeren több töltési ciklus tartozik, ezért átlagosan gyorsabban öregszenek — ez az 50 kWh-s változatnál hátrány. A nagyobb, 54 kWh-s csomag nagyobb hatótávot ad, és a GT felszereltség ugyanezt a csomagot használja.

### Mennyibe kerül egy Peugeot e-208 vásárlás előtti állapotfelmérés Magyarországon?

Az EVX-nél a fix csomagdíj 50 000 Ft az állapotfelmérésért, 40 000 Ft az önálló AVILOO Flash akkumulátorvizsgálatért, és 60 000 Ft a kettő együtt. Ehhez zónánként fix kiszállási díj jár: Budapesten és Pest vármegyében 8 000 Ft, Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén 12 000 Ft — így a teljes EVX + AVILOO csomag Budapesten 68 000 Ft. A díj nem tartalmaz javítást, bontásos hibafeltárást és hibamentességi garanciát.

### Milyen más típusokkal azonos platformon van a Peugeot e-208?

A e-208 a Stellantis e-CMP platformjára épül, amelyen az Opel Corsa-e és a Mokka-e is alapul. Ez azért fontos a vásárlásnál, mert a fedélzeti töltővel kapcsolatos hibamintázat platformszintű, nem kizárólag a Peugeot sajátja — a Mahle gyártmányú töltők tervezési hibáját a fórumon dokumentált holland eset szerint a Stellantis is elismerte. Ezért ha e-208-at nézel, ugyanazokat a töltési ellenőrzéseket érdemes elvégezni, mint a testvérmodelleknél.

### Mire figyeljek az e-208 töltésénél a helyszíni vizsgálaton?

Két dolgot érdemes kipróbálni: a nyilvános, 7,4 kW-os AC-töltést (figyelve, hogy nem szakad-e meg magától — ez volt a dokumentált hiba korai jele), és a DC-gyorstöltést. Ha bármelyik irányban megszakad a töltés vagy hibát jelez a jármű, a diagnózis elsődleges célpontja a fedélzeti töltő egysége, mert az látja el a 12 V-os rendszert is. Emellett érdemes a 12 V-os segédakkumulátor korát és állapotát is ellenőrizni.

## Ajánlat

Peugeot e-208 (2019–) vásárlása előtt kérj helyszíni EVX-állapotfelmérést: a fix csomagdíj 50 000 Ft, az AVILOO Flash akkumulátorvizsgálattal együtt 60 000 Ft, plusz 8 000 Ft kiszállási díj Budapesten és Pest vármegyében, illetve 12 000 Ft Tatabánya, Székesfehérvár és Kecskemét környékén — Budapesten tehát összesen 68 000 Ft.

## Források

- https://forums.automobile-propre.com/topic/prise-en-charge-peugeot-pour-changement-chargeur-embarqu%C3%A9-convertisseur-12v-en-panne-74855/
- https://aviloo.com/en/vehicle-coverage
- https://aviloo.com/en/blog/buying-a-used-electric-car-why-the-odometer-reading-alone-says-nothing-about-the-battery
- https://www.autozive.cz/tesla-model-3-ma-dva-typy-baterii/
